APEL

APEL

Celjski mladinski center je na tretjem prijavnem roku programa Erasmus + (oktobra 2019) uspešno prijavil projekt pod Ključni ukrep 2 - Sodelovanje za inovacije in izmenjava dobrih praks - Strateška partnerstva na področju mladinetrateškega partnerstva. V konzorciju partnerjev sodelujejo še trije partnerji iz Avstrije, Nizozemske ter Bolgarije. Projekt APEL združuje 4 partnerje, iz različnih evropskih regij – Srednja Evropa (Slovenija in Avstrija), Vzhodna Evropa (Bolgarija) in Zahodna Evropa (Nizozemska) in so odraz trenutnih izzivov in trendov na področju mladinskega dela. Misija našega projekta je v skladu z Resolucijo o strategiji Evropske unije za mlade, za obdobje 2019-2027, s poudarkom na potrebi po izboljšanju kvalitete mladinskega dela. Naš splošni cilj je opremiti mladinske delavce s potrebno metodologijo in viri za krepitev vloge mladinskih vodij, da bi bili učinkovitejši pri spodbujanju participacije mladih v procesu oblikovanja politike na lokalni in nacionalni ravni ter eventualno na EU ravni.

Kar zadeva kvalitativne rezultate, je cilj projekta:

  • Izboljšati poklicne kompetence mladinskih delavcev v partnerskih organizacijah, pridruženih partnerjih in zunaj njih, za potrebe izvajanja usposabljanja za krepitev vloge mladinskih vodij.
  • Izboljšati vodstvene veščine mladinskih vodij pri zastopanju mladih in njihovega glasu ter krepitvi dialoga mladih s političnimi odločevalci;
  • Izboljšanje ozaveščenosti ustreznih deležnikov v partnerskih državah o krepitvi vloge mladih in učinkovitem dialogu med političnimi oblikovalci in mladimi. Dolgoročni učinek bo ustvarjanje mladinskih skupnost za proaktivno sodelovanje v procesih oblikovanja politik. Večja udeležba mladih v dialogih o politikah bo vodila k sprejemanju političnih odločitev, ki so bližje potrebam te skupnosti, kar bo privedlo do pozitivnih in trajnostnih rezultatov.

 

Predvideli smo tri ključne intelektualne rezultate, ki jih delimo z vami:

  • APEL Metodologija usposabljanja - cilj priročnika je podpreti mladinske delavce pri usposabljanju in opolnomočenju sedanjih in prihodnjih mladinskih vodij. 
  • APEL YOCO Kartice za usposabljanje - ustvarjene kot interaktivni vir za mladinske delavce in za usposabljanje mladinskih vodij.
  • Priporočila za odločevalce "APEL Dialog" - kjer so zbrane najboljše prakse in priporočila različnih partnerskih držav.

Projekt je financiran s strani programa Erasmus +.