SPREJET JE PROJEKT BEYOU

SPREJET JE PROJEKT BEYOU

Celjski mladinski center je bil uspešen pri prijavi projekta programa ERASMUS+: MLADINA in in s tem dosegel možnost, za realizacijo projekta in mladinske izmenjave BEYOU

Mladinska izmenjava z naslovom Be YOU je namenjena mladim iz petih držav (Slovenija, Italija, Grčija, Španija in Srbija). V njej bo sodelovalo 30 mladih. Idejo za mladinsko izmenjavo je dobil mlad prostovoljec v Celjskem mladinskem centru - Kristjan Veber. S skupino prijateljev je opazoval kako stres v šoli oz. službi negativno vpliva na vsakdanje življenje mladih, ki so del naše družbe. Tako so prišli na idejo, kako bi lahko mladim, ki ne vedo kako se spopadati s stresom pomagali. To bi storili s pomočjo kratkih videov in priročnika, ki bi nastali v okviru mladinske izmenjave Be YOU.

Sodelovalo bo 30 mladih, ki prihajajo iz petih različnih držav (Slovenija, Grčija, Španija, Italija in Srbija). Iz vsake države bo prišlo tako pet mladih udeležencev in vodja, kar bo skupaj naneslo na šest udeležencev mladinske izmenjave vsake nacionalne skupine. Starostna struktura udeležencev izmenjave bo med 18 in 30 let starosti. Potrudili se bomo tudi, da bo približno enako število oseb moškega in ženskega spola in tistih, ki se identificirajo drugače. Prav tako bo tretjina vseh udeležencev sestavljena iz osebe, ki imajo kulturne, socialne oz. ekonomske ovire. S tem bomo dosegli skupino, ki bo raznovrstna, udeležence izmenjave pa s tem spodbujali k strpnosti vseh in proaktivni komunikaciji.

Projekt Be YOU bo tako povezal mlade iz petih različnih držav v želji po naznanjanju problematike stresa in njegovega vpliva, ki ga pusti na življenju posameznika. Tako bodo mladi tekom projekta pridobili ključne informacije, ki so pomembne pri spoznavanju stresa in dražljajev, ki povzročajo stres. Prav tako bodo mladi s pomočjo delavnic lahko dobili vpoglede v tehnike, ki pozitivno vplivajo na premagovanje stresa (te tehnike bodo raznovrstne, da s tem zajemajo širši interes, ki ga mladi imajo v svojem prostem času). Skozi projekt bodo udeleženci izmenjave krepili tudi vseh osem ključnih kompetenc za vseživljenjsko učenje in z njimi razvijali konkretne analitične sposobnosti, ki bodo vodile k lažjemu izražanju in prepoznavanju stresnih situacij. Prav tako bo veliko vlogo igrala domišljija posameznikov, ki bodo s svojo ustvarjalnostjo naslovili tematike in jih pretovorili v video vsebine o ozaveščanju o stresu in stresnih situacijah, kot tudi tehnikah sproščanja, ki bodo predstavljene tekom tedna. Vpliv mladinske izmenjave bo na ravni skupine viden tudi skozi delavnice, kjer bomo krepili medkulturni dialog, kritično mišljenje in odprtost raznolikosti. Poudarek bomo namenili tudi komunikaciji, strpnosti in vključevanju vseh, ki bodo sodelovali.

Vir: https://www.cedars-sinai.org/blog/hidden-symptoms-of-stress.html