Celjski mladinski center je postal projektni partner v novem projektu Peers for inclusion - Online learning platform, ki spada pod Ključni ukrep 2 - strateška partnerstva na področju mladine. Projektni konzorcij sestavlja deset partnerskih organizacij iz petih evropskih držav: Romunije, Slovenije, Bolgarije, Grčije in Belgije. Projekt se bo odvil v obdobju 24 mesecev, od 16. januarja 2022 do 15. januarja 2024.
Projekt je bil zasnovan z mislijo nasloviti predsodke, s katerimi se pogosto srečujejo mladi z motnjami v telesnem in duševnem razvoju. Ti predsodki njihovih vrstnikov so osnovani na napačnih predstavah, pogosto pa vodijo tudi do izključevanja. V študiji "Disability and Social Exclusion in the European Union" tako ugotavljajo, da se osebe z motnjami v telesnem in duševnem razvoju počutijo izključene iz večine družbenih, prostočasnih in kulturnih aktivnosti. Med glavnimi razlogi za to so: nedostopnost oz. neprilagojenost aktivnosti in prostorov, kjer se te izvajajo; prepreke v komunikaciji in odnosi ter predsodki.
Glavni cilj projekta je tako povečati socialno vključenost mladih z motnjami v telesnem in duševnem razvoju, s pomočjo delavnic, ki jih bodo vodili vrstniki in se bodo izvajale v virtualnem okolju. Na spletnih delavnicah bodo v uporabi digitalna orodja, na podlagi katerih bo potekalo izkustveno učenje. V ta namen bomo postavili spletno učno platformo, ki bo omogočala organizacijam izvedbo delavnic.
Cilji projekta so:
PARTNERJI
Projekt je financiran s strani programa Erasmus +.