Z letom 2020 se je občina Celje vključila v pilotni projekt Logbook 2.0, ki si skozi beleženja in spremljanja učinkov mladinskega dela, preko orodja Logbook, prizadeva za razvijanje kakovostnega mladinskega dela na lokalni ravni. Gre za švedski sistem beleženja, ki ga je razvila mreža KEKS in ga v letih 2018-2020, na pobudo treh slovenskih občin (Ljubljana, Novo mesto in Brežice), v okviru projekta Europe Goes Local – razvoj in krepitev kakovostnega mladinskega dela na lokalni ravni, implementiramo v slovenske mladinske centre. Projekt v Sloveniji koordinira Mreža MaMa, ob podpori programa Erasmus+: Mladi v akciji, Nacionalne agencije Movit in Urada RS za mladino.
V Celjskem mladinskem centru smo tako z letom 2020 pričeli z beleženjem aktivnosti v orodje Logbook, ki predvideva aktivno participacijo mladih in temelji na različnih orodjih za evalvacijo mladinskega dela. S pomočjo različnih evalvacijskih vprašalnikov se oblikujejo kazalniki za vsak mladinski center in občino, kar omogoča tudi vrednotenje napredka in razvoja mladinskega dela na lokalni ravni. Občinam in mladinskim centrom omogoča redno spremljanje statističnih podatkov o aktivnostih in obiskovalcih mladinskega centra, dodana vrednost sistema pa so prej omenjena orodja za evalvacijo mladinskega dela, s katerimi mladinski delavci s strani mladih pridobijo povratno informacijo o svojem delu. Na podlagi teh podatkov se lahko mladinsko delo razvija in postaja bolj kakovostno.
Logbook sedaj v Sloveniji vključuje že 7 občin, ki bodo v letu 2020 uporabljale orodje in razvijale kakovost mladinskega dela na lokalni ravni. Če želite izvedeti več o orodju Logbook in prednostih, ki jih prinaša za občine in mladinske centre si poglejte predstavitveni video, več pa lahko preberete tudi na spletni strani Mreže MaMa.