Predstavitev projekta

Predstavitev projekta

CO-MIX projekt je rezultat povezanosti štirih partnerskih organizacij, z MCC-jem v koordinatorski vlogi, poleg naše, pa v projektu sodelujejo še organizacije iz Grčije, Bolgarije in Francije.

Projekt je usmerjen v zagotavljanje krepitve kompetenc mladinskih delavcev ter razširitve nabora aktivnosti, ki ga uporabljajo pri delu z mladimi. 

Cilj projekta je ustvariti spletno platformo (na voljo v petih jezikih: 4 partnerskih jezikih in v angleščini), ki bo gostila aplikacijo za ustvarjanje stripov. Omenjena aplikacija bo zasnovana tako, da bo enostavna  z uporabo z možnostjo dodajanja elementov. Poleg tega bo aplikacija opremljena z besedilom, modeli znakov, okoljem, ipd. Platforma bo na voljo za uporabo komurkoli in to brezplačno.

Poleg tega bo na platformo naložen priročnik "Stripi kot orodje vključujočega mladinskega dela", ki bo na voljo vsem, ki ga želijo uporabiti. Namen je opolnomočiti mladinske delavce s priročnikom, ki je osredotočen na tematiko vključevanja, a jasen z vidika takojšnje uporabe ter izvedbenih aktivnosti. Glede na to, da imajo mladinski delavci že širok nabor aktivnosti ki jih bodo uporabili, bo priročnik to upošteval in si prizadeval, da bo končnemu bralcu zagotovila vsa možna pojasnila, predloge in smernice, da jim bo olajšala začetek stripovske dejavnosti in naredila krivuljo učenja manj strmo.

Poleg tega bo po nadaljevanju drugega metodološkega rezultata projekt CO-MIX ustvaril vrsto stripov (ustvarjenih z uporabo zgoraj omenjene platforme), ki bodo zajemali vrsto občutljivih tem z namenom, da se bodo uporabljali za vključujoče mladinsko delo. Na splošno se pričakuje, da tabu teme in snov občutljive narave ni vedno lahko upodobiti ali začeti raziskovati s skupino mladih, zato bodo te stripe že pregledali tudi strokovnjaki s sorodnih področij (socialni delavci, psihologi, ipd). Stripi bodo na voljo na spletni platformi projekta.

Poleg tega bo projekt med svojim izvajanjem vključeval usposabljanje, kjer se bo skupaj izobraževalo 8 mladinskih delavcev iz partnerskih držav. V štirih multiplikacijskih dogodkih se pričakuje, da bo približno 150 udeležencev seznanjeno s končnimi izdelki projekta. 

Partnerji projekta so: 

  • CELJSKI MLADINSKI CENTER, JAVNI ZAVOD ZA MLADINSKO KULTURO, IZOBRAŽEVANJE, INFORMIRANJE IN ŠPORT (Slovenija)
  • SDRUZHENIE BADESHTETO SEGA (Bolgarija)
  • HIGHER INCUBATOR GIVING GROWTH AND SUSTAINABILITY (Grčija)
  • Organisation Française de la Coopération Internationale ( Francija)

Trajanje projekta: 1.11.2021 - 1.9.2023

Številka projekta: 2021-1-SI02-KA220-YOU-000028585

Projekt je financiran s strani programa Erasmus +.