Predstavitev projekta

Predstavitev projekta

Cilj projekta Agora NextGen je ozavestiti mlade o načelih aktivnega državljanstva ter o tem, kako kritično ovrednotiti politične kampanje ter kako voditi etične in pozitivne kampanje. To bomo storili s pomočjo igrifikacije, ki se je v preteklosti izkazala kot učinkovito orodje za komunikacijo z mladimi.

Naša analiza v partnerskih državah in ustrezne študije kažejo, da veliko mladih pogosto ne razume povsem, kako poteka volilni postopek. Ni jim približan proces, ki se dogaja v času od volilne kampanje do samega glasovanja. Tako lahko verjamejo, da njihov glas ne šteje in ne bi vplival na status quo njihove regije / države.
Nezadostna informiranost mladih nato povzroči nagnjenost k dezinformacijam, širjenju nepreverjenih virov in radikalizmu. Zato je pomembno graditi zavest o državljanskem aktivizmu in razumevanju pomena in delovanja volilnih kampanj in političnih sistemov kot takih. Naš cilj je poučiti mlade o načelih aktivnega državljanstva, o tem, kako kritično ovrednotiti politične kampanje in kako potekajo etično in pozitivno kampanje. Verjamemo, da je mlade mogoče usposobiti in vključiti v proces z mešanico simulacijskih iger, učnih videoposnetkov in dogodkov, da bi jim politični procesi postali bolj dostopni in razumljivi v skladu z geslom »učenje z delom«.

Rezultati, ki jih bomo izdelali, so namenjeni dvigu kompetenc mladih in mladostnikov na tem področju in so naslednji:

  • spletna učna platforma na spletni strani projekta,
  • Agora NextGen simulacijska igra (o volilnih procesih),
  • Priročnik zagovorništva o različnih vidikih in možnostih demokratične participacije.

Ti inovativni viri prispevajo k razvoju kakovosti mladinskega dela; izboljšanje digitalnih veščin in kompetenc partnerskih organizacij, mladinskih delavcev, pa tudi mladih in drugih deležnikov ter multiplikatorjev, ki jih želimo vključiti in doseči z različnimi diseminacijskimi aktivnostmi.

Partnerji projekta: Avstrija, Bolgarija, Slovaška, Češka in Slovenija. 

 

 

Številka projekta: 2022-2-AT01-KA220-YOU-000099879

Trajanje projekta: 01/02/2023 - 01/02/2025

 

Projekt je financiran s strani programa Erasmus +.