Opaziti je, da volilne pravice ali politične participacije na splošno ne uveljavljajo vsi. Mnogi morda mislijo, da nimajo kaj prispevati ali pa da jih politični dogodki ne zanimajo. To velja tako za odrasle kot za mlade. Vendar pa je razlog za ta dvom pogosto pomanjkanje znanja. V zadnjih letih se EU sooča z nizko stopnjo politične udeležbe. Ta trend je še posebej opazen med mladimi.
“Predvsem želimo ustvariti podlago za naslednjo generacijo volivcev, da bodo lahko samostojno in neodvisno sprejemali odločitve ter svoja mnenja zagovarjali z utemeljenimi argumenti. Najpomembnejša osnova za to je, da mladi pridobijo potrebno znanje o demokratičnih procesih in sprejemanju odločitev. Naš projekt ponuja priložnost, da v te temelje položimo več manjših gradnikov in da bodočim volivcem z interaktivnimi in v mlade usmerjenimi metodami ponudimo orodja za sodelovanje in politično udejstvovanje,” razmišljajo v Celjskem mladinskem centru.
V petek, 24. marca, so se projektni partnerji prvič srečali v Trnavi na Slovaškem. Pogovarjali so se o ciljih, namenih in konkretnem časovnem načrtu projekta. Velik del dneva so preživeli v skupini in s pomočjo skupinskega dela debatirali o rezultatih in izvajanju projekta.
Celotno novico najdete na portalu Mlad.si | Agora NextGen - Naš zakaj?. Portal mlad.si je urad Republike Slovenija za mladino. Namenjen je mladim in mladinskim delavcem in je osrednje informacijsko in komunikacijsko središče za mlade. Nastal je na pobudo organizacij iz mladinskega sektorja, ki skupaj z mladimi in uredništvom pod okriljem Mreže MaMa portal vsebinsko vzdržujejo in ohranjajo že več kot 10 let.
S potrebami mladih in družbe se portal razvija in kot Križišče mladosti ponuja aktualne vsebine za mlade, odločevalce in vse, ki so mladi po srcu. Zato je izredno pomembno, da informacije, za katere želimo, da dosežejo čim večje število mladih, delimo na portalu mlad.si.