Pričeli z aktivnostmi projekta Logbook 2.0

Pričeli z aktivnostmi projekta Logbook 2.0

Z letom 2020 se je Mestna občina Celje vključila v pilotni projekt Logbook 2.0, ki si skozi beleženje in spremljanje učinkov mladinskega dela preko orodja Logbook, prizadeva za razvijanje kakovostnega mladinskega dela na lokalni ravni.

Gre za švedski sistem beleženja, ki ga je razvila mreža KEKS in ga v letih 2018-2020 na pobudo treh slovenskih občin (Ljubljana, Novo mesto in Brežice) v okviru projekta Europe Goes Local – razvoj in krepitev kakovostnega mladinskega dela na lokalni ravni, implementiramo v slovenske mladinske centre. Projekt v Sloveniji koordinira Mreža MaMa ob podpori programa Erasmus+: Mladi v akciji, Nacionalne agencije Movit in Urada RS za mladino.

V Celjskem mladinskem centru so tako z letom 2020 pričeli z beleženjem aktivnosti v orodje Logbook, ki predvideva aktivno participacijo mladih in temelji na različnih orodjih za evalvacijo mladinskega dela. S pomočjo različnih evalvacijskih vprašalnikov se oblikujejo kazalniki za vsak mladinski center in občino, kar omogoča tudi vrednotenje napredka in razvoja mladinskega dela na lokalni ravni. Občinam in mladinskim centrom omogoča redno spremljanje statističnih podatkov o aktivnostih in obiskovalcih mladinskega centra, dodana vrednost sistema pa so prej omenjena orodja za evalvacijo mladinskega dela, s katerimi mladinski delavci s strani mladih pridobijo povratno informacijo o svojem delu. Na podlagi teh podatkov se lahko mladinsko delo razvija in postaja bolj kakovostno.

Med epidemijo, ki je preprečila izvedbo nekaterih aktivnosti, so zato mladinski centri ob podpori na daljavo, pridno beležili aktivnosti za mlade, ki so jih morali iz fizičnega prestaviti v virtualni svet. V juniju sta Celjski mladinski center obiskali predstavnici Mreže MaMa na podpornem terenskem obisku, katerega namen je dodatno podpreti vse uporabnike pri vzpostavljanju strukture v orodju in pravilnem beleženju aktivnosti mladinskega dela. Predebatirali so nekatere dileme pri vnašanju, razvila pa se je tudi konstruktivna diskusija o kakovosti mladinskega dela, ki jo bodo razvijali skozi izvedbo letne evalvacije v orodju Logbook oktobra letos. Poleg beleženja, Logbook namreč vključuje tudi različna evalvacijska orodja, ki omogočajo slišati glas mladih. Na podlagi teh podatkov se lahko mladinsko delo razvija, postaja bolj kakovostno in s pomočjo primerjalne analize rezultatov med različnimi leti vrednoti napredek ter si v skladu s tem postavlja cilje za prihodnost.

V Celjskem mladinskem centru se veselijo prihajajočih aktivnosti v okviru projekta in polletne evalvacije oziroma rezultatov, ki bodo pokazali napredek in učinke mladinskega dela v mladinskem centru. Vabijo vas k spremljanju njihove spletne strani, kjer bodo sproti poročali o dogajanju.